TK-GaminG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TK-GaminG

TK-GaminG clan site.Welcome and enjoy :)
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 AMX komande by mali sale

Ići dole 
AutorPoruka
KuXy aKa Vodozemac

KuXy aKa Vodozemac


Broj poruka : 86
Godina : 30
Location : Zemun
Datum upisa : 29.11.2008

AMX komande by mali sale Empty
PočaljiNaslov: AMX komande by mali sale   AMX komande by mali sale Icon_minitimeSub Dec 20, 2008 1:06 pm

Spisak komandi

**** napomena: svagde gde se koristi termin nick, moze se uneti i deo nicka, ako je taj deo unikatan znaci da samo taj igrac ima taj deo nicka****

govor:

amx_tsay boja tekst - ispisivanje teksta na ekranu masnim slovima
(boja= yellow, white, blue, red, green)
npr: amx_tsay yellow iggi je woona
Ovo takodje moze da se izvede sa say: @ color text
npr. hocu cyan test: say: @c cica mica
napomena: morate staviti slovo boje jer ako napiesm say: @ cica mica samo ce ispisati moje ime cyan boje bez texta
c-cyan, o-orange, r-red, y-yellow, g-green....

amx_say tekst - ispisivanje teksta na ekranu
npr: amx_say iggi je woona

amx_psay nick tekst - privatna poruka useru
npr: amx_psay iggi ti si woona (ispise meni da sam woona i to samo ja vidim)

amx_chat tekst - admin chat (text koji SAMO admini vide)
npr: amx_chat iggi je woona
takodje se ovo moze direktno iz igre na team_say: @ text
npr: team_say: @ iggije woona

NAPOMENA: ako bilo koji igrac napise na team_say: sa @ znakom pre texta, onda se to vidi kao (ADMINS) i taj text samo admini vide, da ne pomislite da je taj lik admin.

ostale komande:

amx_slap nick hp - slapuj korisnika nick sa hp healtha
npr: amx_slap iggi 0 (slapuje po guzi sa 0 damage-a)

amx_slay nick - ubij korisnika nick

amx_kick nick - kickuje korisnika nick

amx_banip nick vrem - banuje igraca za vremenski period
npr: amx_banip iggi 0 - banuje za stalno
amx_banip iggi 10 - banuje na 10 minuta

amx_votemapmenu - daje menu za stavljanje jedne ili vise mapa na vote, 1-7 se stavljaju mape na izbor, 9 je za sledecih 7 mapa, 0 je za povratak a 8 je za pocetak glasanja. Po zavrsetku glasanja ako je glasanje proslo za neku mapu dobicete "1:da" "2: ne" da promenite ili ne, ako se ne izabere nijedna mapa onda nikom nista.

amx_votemap mapa
npr: amx_votemap de_dust2, isto, ako uspe vote mape dobijete opciju 1:da i 2:ne.

amx_teammenu
Otvara menu sa kojeg prebacujete igrace iz tima u tim. Ovo je pogodno kad se igraci iz jedne igraone podele u 2 tima i gledaju u monitor. Ako se posle prebacivanja opet vracaju a vi konate da smekaju ponudite im upozorenje kickom.


glasanje

amx_vote "tekst" "opcija1" "opcija2" - sa navodnicima, pokreni glasanje sa zadatim parametrima
npr: amx_vote "iggi je woona" "DA" "NARAVNO", da igracima pitanje postavljeno i izbore (DA i NARAVNO) i svi biraju 1 ili 2 i posle se ispise rezultat, naravno da je iggi woona.

restart

amx_cvar sv_restart 1 - restart mape, na pocetku svake mape, dok svi ne udju i da se balansira tim. Lepo objasniti onima koji se bune zbog rr-a

restrikcija chata

amx_gag nick [ab] broj minuta
npr: amx_gag iggi 10 - necu moci da kuckam 10 minuta
Napomena: Kada gagujete igraca pisace da je gagovan za stalno (na 0) ali zapravi radice gag na onoliko minuta koliko ste ukucali

Ponovna dozvola chata: amx_ungag nick

Dodatne komande )morate imai amx super plugin na serveru:

Admin Commands:
Good/Fun

amx_glow <nick> <color> (or) <rrr> <ggg> <bbb> <aaa> -- lasts 1 round")
amx_glow2 <nick> <color> (or) <rrr> <ggg> <bbb> <aaa> -- lasts forever")
amx_glowcolors (Shows all the colors you can use. 30 of em!)
amx_givemoney <nick> <amount>
amx_takemoney <nick> <amount>
amx_weapon <nick> <weapon>
amx_revive <nick>
amx_speed <nick> [0|1]
amx_slay2 <nick> [1-Lightning|2-Blood|3-Explode]
amx_rocket <nick>
amx_fire <nick>
amx_uberslap <nick>
amx_heal <nick> <HP>
amx_armor <nick> <armor>
amx_stack <nick> [0|1|2]

Bad/Management

amx_team (same as amx_transfer just easier to use with / command)
Bind +adminvoice (admin voice comm)
amx_sptime <1>
amx_spmessage <1>
amx_spshellthickness <1>
amx_spglow <1>
amx_drug <nick> (Drugs the player for a minute or so)
amx_badaim <player> <On> <Save>: Turn on/off bad aim on a player.
amx_flash <nick> - Flashes players
amx_transfer <name> <CT> Transfers that player to the specified team
amx_swap <name> <name> Swaps two players with eachother
amx_teamswap - Swaps two teams with eachother
amx_unammo <nick> [0|1] - 0=OFF 1=ON
amx_quit <nick>
amx_gag <nick> <a> <time> - Flags: a = Normal Chat | b = Team Chat | c = Voicecomm
amx_ungag <nick>
amx_bury <nick>
amx_unbury <nick>
amx_disarm <nick>

Server

amx_exec <nick> <command>
amx_status - Shows a detailed list of info on players
amx_alltalk [1 = ON | 0 = OFF]






Dodavanje admina

Dodavanje admina odvija se kroz menije i mora da se izvrљi na samom serveru.

Igrač koji dobija admin MORA da se nalazi na serveru jer ga Head admin mora izabrati kroz Meni.

Kada se igrač koji treba da dobije amx admin konektuje na server i kada stavi nick na koji će mu raditi admin, Head admin treba na „say“ da kuca: /admins

Pojaviće se Admin menadћer sa glavnim menijem.
Izaberi opciju 1. Dodaj admina


Pojaviće se spisak igrača koji su trenutno na serveru. Poљto na jednu stranu stane 7 nickova, ako budući admin nije na prvoj strani stisni na “More” i nađi njegov nick i stisni broj ispred nicka.

U ovom primeru ja ću stisnuti broj 2:


Sada se pojavi meni za dodavanje admina.
Prvo se mora izabrati opcija 1. Izaberi Admin Level:


Zatim se pojavi meni za dodalu komandi adminu.
Postoji 5 opcija. Biraj opcije u zavisnosti od toga sta hoćeљ da novi admin moћe da (ne)radi na serveru.
Pored svake opcije piљe koje komande će admin imati ako izabereљ tu opciju.


SAVETI:
- Za public admina odaberi opcije: 1 i 2 (ako hoćeљ da admin moћe da čačka i CVAR komande onda mu daj i opciju 3).
- Za CW admina odaberi opcije: 1,2 i 3.
- Ako hoceљ da igrač ne bude admin već samo da ima rezervisan slot onda prati celu ovu proceduru ali mu samo daj opciju 4.

NAPOMENA:
- Opciju 5. davaj samo igračima koji će sa tobom voditi server i u koje imaљ poverenja jer sa ovim moћe se doći do RCON passworda i tako se moћe svaљta raditi po serveru pa i ugasiti ga.

NAPOMENA 2:
- Pazi da ne dupliraљ ove opcije jer onda admin neće raditi. Znači treba samo po jednom stisnuti na opciju (kao u savetima).
- Ako slučajno pogreљiљ, idi na Exit, pa onda na meniju izaberi 2. Resetuj Admin Level, i onda ponovo na 1. Izaberi Admin Level i sada pazi da ne dupliraљ opcije.

Kada odabereљ ћeljene opcije bez greљke, idi na Exit i to te vraća na prethodni meni.


Sada, pre snimanja admina mora da se ukuca njegov password.

Poљto meniji nemaju mogućnost ukucavanja slova, password se kuca preko konzole i to komandom amx_admin_password “password”

Znači sada spustiљ konzolu, ukucaљ komandu sa passwordom, zatvoriљ konzolu, stisnes 4. Snimi admina i admin je snimljen.

Na mom primeru to bi izgledalo ovako:
U konzoli: amx_admin_password “lol”
- ja sam odabrao da password bude lol u primeru a ti ćeљ kucati onaj pass koji taj admin hoće.
I kad ukucam komandu za pass u konzolu i kad izaberem Snimi admina onda mi ispiљe:

Sada će tog igrača server izbaciti i mora u konzolu da ukuca „setinfo _pw password“ (pazi na razmak izmedju setinfo i _pw) da bi uљao na server i mogao da koristi admin komande (password = ona pass koji si mu kucao preko konzole)

I tako se dalje radi sa svakim novim adminom.

Uklanjanje admina

Ako se neki admin ne pokaћe dobar, moћes ga ukloniti i sada on ne mora da se nalazi na serveru.

Dakle isto kucaљ na say: /admins i na glavnom meniju izaberi 2. Ukloni admina.

Sada će ti se pojaviti spisak svih admina i to po 7 admina po ekranu. Nađi admina kojeg hoćeљ da uklonis i stisni broj ispred nicka i admin je uklonjen.


Ja ću u mom primeru stisnuti 7 i admin će biti uklonjen.


NAPOMENE kod skidanja admina:
- Ako ste pre dodali nekog admina koji u nicku ima razmak ("Tag Player") i ako hoćete da ga uklonite, neće moći jer će server prijaviti da je samo Admin Tag uklonjen, tako da ovakav slučaj morate meni prijaviti da ja skinem ili preko ftp ako ga koristite
- Ako ste adminu Player skinuli amx, i posle ћelite na isti nick da mu date admina, neće moći već morate meni javiti da ga prvo ja za stalno uklonim sa liste pa ga onda tek ponovo dodati


Editovanje admina

Takođe se admin info moћe editovati i ni za ovu opciju ne treba da je admin na serveru.
Dakle opet se poziva glavni meni na say: /admins i bira se opcija 3. Promeni Admina


Kao љto se vidi moћe da se menja 1. Nick, 2. Password i 3. Admin komande.
Opciju 4. Nemoj da menjaљ jer nema potrebe i moћes napraviti da admin ne radi.

Klikom na 1. Promeni nick pojaviće se:


Dakle spustiљ konzolu, kucaљ amx_admin_nick novi nick pa zatvoriљ kozolu i klikneљ
5. Snimi promene i adminu je nick promenjen.

Klikom na 2. Promeni password pojaviće se poruka:


Dakle spustiљ konzolu, kucaљ amx_admin_password novi pass pa zatvoriљ kozolu i klikneљ
5. Snimi promene i adminu je password promenjen i da bi uљao, mora ponovo da kuca
setinfo _pw novi pass (novi pass = password novi koji su sad kucao u kozolu)

Klikom na 3. Promeni admin level pojaviće se meni na Strane 3 ovog uputstva i procedura je ista kao tamo.
















Ko zeli da prati svoj server preko RCON mora da koristi program koji je namenjen tome - HLSW

Program mozete skinuti OVDE

Instalirajte ga u neki folder i startujte.
Kada se startuje pojavice se ovaj splash i treba kliknuti Offline:


Da se ovo vise ne bi pojavljivalo idite u menu settings -> settings pa tab startup i odstiklirajte Log in at startup:


Sada na glavnom ekranu HLSW-a treba ukucati IP i port servera:


Zatim treba otvoriti RCON Sekciju u meniju VIEW:


Otvorice se dole levo RCON sekcija i treba kliknuti dole na RCON, zatim ukucati RCON password pa na test.
Pojavice se zeleno OK, sto znaci da ste dobro ukucali RCON pass.
Odstiklirati Save i Auto Update Status.
Sada treba kliknuti Get Log (internet) i moze se poceti sa pracenjem servera.

NAPOMENA: Ako pogresite tri puta banovace vas server na IP, posle toga morate obrisati server iz hlsw-a i posle 30 min opet ga ukucati i paziti koji rcon kucate!

Moze se gledati chat na serveru, sta ko chatuje i moze se preko hlsw-a chatovati. Samo treba kliknuti tab chat i kucati chat dole na linuju:


Takodje videcete i spisak igraca koji igraju na serveru i mozete na desni klik na nekog igraca dobiti meni da ga kick ili ban (ostalo ne radi):


Mozete menjati mapu na serveru preko HLSW-a klikom na tab ChangeLevel pa Update i dupli klik na ime neke mape koja je ispisana:


Najkorisnija stvar hlsw-a je konzola u koju direktno mozete kucati sve komande:


Konzola je narocito korisna za CW server gde admini ostave server zakljucan sa nekim drugim password-om tako da vlasnik servera ne mora da se raspituje koji je password vec jednostavno moze da ukuca "sv_password" u konzolu ovde i ispisace mu se trenutni password ili jednostavno moze promenuti mapu na ChangeLevel i tada ce se vratiti standardni pass.








Zakljucavanje servera ide po Classic proceduri:
amx_cvar sv_password pass

Skida se komandom:
amx_cvar sv_password " (samo 1 navodnik)

Koriscenje amx_match moda:

amx_match tagCT tagT mrX esl recdemo(u konzoli)
- tagCT - tag klana/mixa koji igra kao CT na pocetku mecha;
- tagT - tag klana/mixa koji igra kao T na pocetku mecha;
- mrX - max rounds (mr6, mr12, mr15);
- esl - ime configa, ovaj je fino podesen po CSCL ESL V3 pravilima samo je fadetoblack 0;
- recdemo - snima svakome demo iz 1. lica na njihov racunar

Primeri:
SK swe vs NoA na 15 rundi poluvreme:
amx_match "SK swe"ť Noa mr15 esl (navodnici kod taga sa space samo)

Wune vs n00bs na 15 rundi poluvreme:
amx_match Wune n00bs mr15 esl
Znaci samo obratite paznju da se prvo pise tag tima koji na pocetku mecha igra kao CT


Ako necete da upisujete imena klanova, moze ovako: amx_match2 mrX esl
- mrx - max rounds (mr6, mr12, mr15)
- esl - ime configa

I krece mech i lepo pise da igraci (svih 10) na SAY napisu ready, i kad svi napisu to (vidi se spisak ko je napisao ready), krece LIVE.

Ako necete da cekate da se svi smiluju da kucaju ready, admin moze da pokrene mech sa say: /start ili da ga zaustavi na say: /stop.

Sve vreme mecha dole stoji rezultat.

Kad se navrsi 15 rundi, ispise se da je kraj polovine 1 i sam mod switchuje igracŤe i RR i to je kao warm up za polovinu 2.
OPOMENITE IGRACE DA NE PRELAZE SAMI NA POLUVREMENU!

Opet treba da svi igraci SAY readyi automatski se RR i krece polovina 2 ili je admin krece sa /start.

Na kraju se ispisuje rezultat, i kraj je mecha.

Ukoliko je nereseno posle polovine 2 automatski server switchuje igracŤe i krece OTH1 (over time half 1) koji traje 3 runde, posle OTH1 mod automatski switchuje igracŤe i RR i pocinje OTH2 sa 3 runde i posle toga je kraj.

Na kraju polovine i na kraju mecha automatski server sam uzima Screenshot sa rezultatom koji mozete naci u svom CSTRIKE folderu Wink

Dakle sve je potpuno automatski i fancy!!! Wink

Extra komande:
na say: /start - force start mecha, ako necete da cekate da timovi napisu /ready
na say: /stop - kraj mecha.

REZIME: Dakle sve sto admin treba da uradi da krene mech (posto se svi rasporede i posto svi izaberu svoje strane, posto se zakljuca server) je da ukuca amx_match tagCT tagT mr15 esl i sve ostalo je automatski, kad se mech zavrsi mozete slobodno napustiti server

GLHF Very Happy

amx_round smoke|knife
---smoke za start smoke runde
---knife za start knife runde

Smoke runda ce se obavezno koristiti za vreme turnira dok knife rundu mozete koristiti kad god hocete ali vodite racuna da samo startovanje mecha vec ima automatski knife rundu tako da ovo koristite samo ako knife runda treba da se ponovi.

Pravilno je da prvo ide smoke runda pa zatim knife runda pa onda mech start.
Nazad na vrh Ići dole
 
AMX komande by mali sale
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Gradovi,Drzave by Mali Ciga

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
TK-GaminG :: Zabava :: SPAM HQ-
Skoči na: